skip to Main Content

Profesinė rizika ir jos vertinimas

Darbuotojų saugos ir sveikatos būklę charakterizuoja profesinių pakenkimų (nelaimingų atsitikimų darbe ir diagnozuotų profesinių ligų) skaičius, darbuotojų saugos ir sveikatos teisės aktų reikalavimų laikymosi įmonėse rodikliai

Profesinės rizikos vertinimas – svarbiausia sąlyga išvengti nelaimingų atsitikimų darbe ir profesinių ligų. 

Kas yra profesinė rizika?

Profesinė rizika (rizika) – traumos ar kitokio darbuotojo sveikatos pakenkimo tikimybė dėl kenksmingo ir (ar)pavojingo darbo aplinkos veiksnio ar veiksnių poveikio. 

Kas yra rizikos vertinimas?

Rizikos vertinimas – procesas, kurio metu nustatoma esanti ar galima rizika, koks galimas poveikis darbuotojo sveikatai ir priimamas sprendimas ar rizika priimtina, ar nepriimtina. 

Koks rizikos vertinimo tikslas?

Rizikos vertinimo tikslas – nustatyti darbuotojų traumos ar kitokio sveikatos pakenkimo tikimybę dėl kenksmingo ir (ar) pavojingo darbo aplinkos veiksnio ar veiksnių poveikio, įvertinant kaip darbo vietos, darbo aplinka, darbo priemonės, darbo sąlygos atitinka darbuotojų saugos ir sveikatos norminiuose teisės aktuose nustatytus darbuotojų saugos ir sveikatos reikalavimus ir numatyti prevencines priemones, kad darbuotojai būtų apsaugoti nuo rizikos arba ji būtų kiek įmanoma sumažinta.

Remdamiesi rizikos vertinimo rezultatais, galėsite nustatyti, ar ėmėtės pakankamų priemonių darbuotojų saugai ir sveikatai užtikrinti, ar reikėtų dar ką nors padaryti, kad būtų išvengta traumų ir profesinių ligų. 

Kaip vertinti riziką Jūsų įmonės darbo vietose?

Vertindami riziką, vadovaukitės šia pateikta penkių žingsnių seka:

1 žingsnis. Numatykite objektus (pareigybes, atliekamus darbus), kurių riziką vertinsite;

2 žingsnis. Atlikite rizikos tyrimą numatytuose objektuose (tiriami fizikiniai, cheminiai, ergonominiai, psichosocialiniai ir fiziniai veiksniai);

3 žingsnis. Nustatykite esamą ar galimą riziką (rizika priimtina ar ne);

4 žingsnis. Nustatykite ir parenkite rizikos šalinimo ir (ar) mažinimo priemones ir jas įgyvendinkite;

5 žingsnis. Įgyvendinkite numatytas priemones rizikai mažinti ar visai pašalinti. 

Be to, verta prisiminti:

saugokite rizikos vertinimo metu surinktą informaciją, atliktų matavimų bei rizikos nustatymo rezultatus, numatytų priemonių planus. Šiais duomenimis galėsite pasinaudoti ateityje tiriant profesines ligas;

 rizikos vertinimo duomenys padės Jums užpildyti įmonės atitinkamus normatyvinius dokumentus. Rizikos vertinimo duomenys bus kartu ir įrodymas, kad įmonėje rūpinamasi darbuotojų sauga ir sveikata, tai yra įgyvendinamos nelaimingų atsitikimų darbe ir profesinių ligų prevencijos priemonės. 

logo_vipsauga

Jeigu visa tai Jums yra per sunku ir nesuprantama, palikite tai mums, mes visus 5 žingsnius žengsime už Jus!

Ką sako mūsų klientai?

Dėkojame įmonei, puikiai suteikus paslaugas. Viskas aiškiai paaiškinta, pritaikyta būtent mūsų įmonei, jokių perteklinių dalykų. Labai rekomenduojame!

MB SUKČIUS

Patikima įmonė, kurioje dirba šios srities profesionalai. Pateiktas užduotis atlieka kokybiškai, konsultuoja išsamiai, problemas sprendžia greitai.

UAB Stabile Fundamentum

Nemato problemų, nes dirba operatyviai ir patikimai!

Karolis Dilda

Viena iš nedaugelio įmonių šiai dienai kurios vadovas ir pati įmonė verti didelės pagarbos už duotą žodį ir atliktą darbą.

UAB RM STOKAS

Patikima įmonė, savo srities profesionalai. Greitai sureagavo į pateiktą užduotį. Sutvarkė dokumentus, suprantamai paaiškino.
Ačiū!

Tomas Birbalas

Puikiai atliko paslaugą: greitai, profesionaliai, su išsamiu paaiškinimu ir atsakymais į visus klausimus. Dėkui!

Jolita Ratkė

Dėkojame VIPSAUGA už greitai, kokybiškai ir nebrangiai atliktus darbų saugos darbus. Dažniausiai būna tik du iš trijų paminėtų kriterijų.

Arnas Sruoga

Visuomet labai malonu dirbti su VIPSAUGA, tai tikri savo srities profesionalai. Malonus bendravimas, pagalba, išsami konsultacija, esu tikra, kad tai visuomet gausiu, kai kreipsiuosi į VIPSAUGA. Net nesudvejojusi rekomenduočiau šią įmonę, kaip savo srities profesionalus.

Eglė Ermanaitė

VIPSAUGA paslaugomis esame patenkinti, nes ten dirba savo srities profesionalai. Jie ne tik išmano įstatymų reikalavimus, bet dar pakonsultuoja kaip praiktiškai ir patogiai juos įgyvendinti. Tikrai rekomenduojam!

Vita Murauskienė

"Su VIPSAUGA dirbame daugiau kaip 8 metai ir esame labai patenkinti realia darbų saugos priežiūra ir profesionalia pagalba statybos objektuose"

Julius Gendvilis

„Rekomenduojame pasirinkti UAB „VIPSAUGA“, nes tai patikimas partneris, teikiantis aukščiausios kokybės darbų saugos ir gaisrinės saugos konsultacijas“.

Lina Petkevičiūtė

„Džiaugiamės dirbdami kartu su „Vipsauga“ nuo pat įmonės atidarymo pradžios. Lengva organizuoti darbus, kai nekyla problemų dėl reikalingų pažymėjimų, kursų ar medžiagos.“

Monika Jakubonytė-Kubilienė

Reikia konsultacijos? Susisiekite su mumis.

Back To Top