skip to Main Content

Darbuotojų sauga ir sveikata

KAS TAI YRA – „DARBUOTOJŲ SAUGA IR SVEIKATA“?

Darbuotojų sauga ir sveikata – visos prevencinės priemonės, skirtos darbuotojų darbingumui, sveikatai ir gyvybei darbe išsaugoti, kurios naudojamos ar planuojamos visuose įmonės veiklos etapuose, kad darbuotojai būtų apsaugoti nuo profesinės rizikos arba ji būtų kiek įmanoma sumažinta.

Darbuotojų saugai ir sveikatai įmonėje, organizacijoje turi būti skiriamas pakankamas dėmesys. Lietuvos Respublikos darbuotojų saugos ir sveikatos įstatymas reikalauja, kad darbdaviai kiekvienoje įmonėje, nepriklausomai nuo jos nuosavybės formos ir veiklos krypčių, darbuotojams sudarytų saugias ir sveikas darbo sąlygas. Sudaryti saugias ir sveikas darbo sąlygas yra darbdavio pareiga. Sprendžiant darbuotojų saugos ir sveikatos klausimus, privalo dalyvauti profsąjungos, darbuotojų saugos ir sveikatos tarnybų, komitetų atstovai. Darbdaviai ir jų įgalioti asmenys privalo žinoti darbuotojų saugos ir sveikatos norminių aktų reikalavimus ir juos vykdyti. Darbuotojų saugos ir sveikatos, darbo higienos profilaktikai, priežiūrai, kontrolei, konsultavimui įmonėje steigiamos darbuotojų saugos ir sveikatos tarnybos.

Siekiant užtikrinti darbuotojams saugias ir sveikas darbo sąlygas, įmonėje steigiamos: Darbuotojų saugos ir sveikatos tarnyba (toliau – tarnyba). Tarnybos veiklą reglamentuoja Įmonių darbuotojų saugos ir sveikatos tarnybų nuostatai, Tarnyba sudaroma iš vieno ar daugiau įmonėje dirbančių saugos ir sveikatos specialistų (rekomenduojamą tarnybos specialistų skaičių rasite Įmonių darbuotojų saugos ir sveikatos tarnybų nuostatų prieduose). Jeigu įmonėje tokių specialistų nėra, tarnybos funkcijas gali atlikti: darbdavio samdoma tarnyba arba darbdavio samdomi vienas ar daugiau šios srities specialistų; darbdavio paskirtas asmuo (asmenys).

Jeigu įmonėje tarnyba nesteigiama, jos funkcijų neatlieka samdoma organizacija ar paskirtas asmuo, tarnybos funkcijas atlieka pats darbdavys priklausomai nuo įmonės veiklos ir darbuotojų skaičiaus.

„VIPSAUGA” siūlomi bendradarbiavimo tipai:

Vienkartinė sutartis – remdamiesi galiojančiais darbuotojų saugos ir sveikatos norminiais aktais, mūsų įmonės specialistai ruošia instrukcijas, rengia darbuotojų darbo vietų kenksmingų faktorių nustatymo pažymą bei asmens apsaugos priemonių sąrašus pagal profesijas, reikiamų įsakymų projektus bei padeda užpildyti įmonėje privalomuosius darbų ir gaisrinės saugos instruktavimo žurnalus. Daugiau…

Nuolatinė sutartis – mūsų įmonės specialistai vykdo Jūsų įmonėje darbuotojų saugos ir sveikatos tarnybos funkcijas. Pagal poreikį atnaujina darbų ir gaisrinės saugos instrukcijas, rengia darbuotojų darbo vietų kenksmingų faktorių nustatymo pažymą bei asmens apsaugos priemonių sąrašus pagal profesijas, reikiamų įsakymų projektus, organizuoja pavojingų darbų mokymus, kontroliuoja darbų ir gaisrinės saugos instruktavimų žurnalų pildymą, lankosi įmonei priklausančiuose padaliniuose – atlieka jų kontrolę.

Ką sako mūsų klientai?

Dėkojame įmonei, puikiai suteikus paslaugas. Viskas aiškiai paaiškinta, pritaikyta būtent mūsų įmonei, jokių perteklinių dalykų. Labai rekomenduojame!

MB SUKČIUS

Patikima įmonė, kurioje dirba šios srities profesionalai. Pateiktas užduotis atlieka kokybiškai, konsultuoja išsamiai, problemas sprendžia greitai.

UAB Stabile Fundamentum

Nemato problemų, nes dirba operatyviai ir patikimai!

Karolis Dilda

Viena iš nedaugelio įmonių šiai dienai kurios vadovas ir pati įmonė verti didelės pagarbos už duotą žodį ir atliktą darbą.

UAB RM STOKAS

Patikima įmonė, savo srities profesionalai. Greitai sureagavo į pateiktą užduotį. Sutvarkė dokumentus, suprantamai paaiškino.
Ačiū!

Tomas Birbalas

Puikiai atliko paslaugą: greitai, profesionaliai, su išsamiu paaiškinimu ir atsakymais į visus klausimus. Dėkui!

Jolita Ratkė

Dėkojame VIPSAUGA už greitai, kokybiškai ir nebrangiai atliktus darbų saugos darbus. Dažniausiai būna tik du iš trijų paminėtų kriterijų.

Arnas Sruoga

Visuomet labai malonu dirbti su VIPSAUGA, tai tikri savo srities profesionalai. Malonus bendravimas, pagalba, išsami konsultacija, esu tikra, kad tai visuomet gausiu, kai kreipsiuosi į VIPSAUGA. Net nesudvejojusi rekomenduočiau šią įmonę, kaip savo srities profesionalus.

Eglė Ermanaitė

VIPSAUGA paslaugomis esame patenkinti, nes ten dirba savo srities profesionalai. Jie ne tik išmano įstatymų reikalavimus, bet dar pakonsultuoja kaip praiktiškai ir patogiai juos įgyvendinti. Tikrai rekomenduojam!

Vita Murauskienė

"Su VIPSAUGA dirbame daugiau kaip 8 metai ir esame labai patenkinti realia darbų saugos priežiūra ir profesionalia pagalba statybos objektuose"

Julius Gendvilis

„Rekomenduojame pasirinkti UAB „VIPSAUGA“, nes tai patikimas partneris, teikiantis aukščiausios kokybės darbų saugos ir gaisrinės saugos konsultacijas“.

Lina Petkevičiūtė

„Džiaugiamės dirbdami kartu su „Vipsauga“ nuo pat įmonės atidarymo pradžios. Lengva organizuoti darbus, kai nekyla problemų dėl reikalingų pažymėjimų, kursų ar medžiagos.“

Monika Jakubonytė-Kubilienė

Reikia konsultacijos? Susisiekite su mumis.

Back To Top